Symposium Understanding Judaism: new approaches to rabbinic literature
Het bestuur van de stichting Compendia Rerum Iudaicarum ad Novum Testamentum nodigt u graag uit voor het tweedaagse symposium 'Understanding Judaism: New Approaches to Rabbinic Literature', met de geëerde Yale Professor Christine Hayes en andere vooraanstande sprekers zoals professoren Peter Tomson, Martin Goodman, Lutz Doering en Annette Merz.
Over het symposium
Het symposium gaat in op de manier waarop recente ontwikkelingen in de studie van rabbijnse literatuur van invloed zijn op aloude benaderingen van cultuur, religie en samenleving in de late oudheid. Het seminar vindt plaats aan de Universiteit Utrecht op 20 en 21 maart 2023 en viert de publicatie van Christine Hayes' baanbrekende boek The Literature of the Sages: A Re-Visioning (CRINT 16; Leiden: Brill , 2022). Het symposium omvat een masterclass met aanstormende studenten en hun werk. Voor internationaal gevestigde wetenschappers zijn er mogelijkheden om het symposium virtueel bij te wonen.
Symposiumprogramma
Dag 1
- 09.30 Entree
- 10.00 Eric Ottenheijm, Opening
- 10.10 Inleiding door Peter J. Tomson
- 10.45 Koffie/Thee Pauze
- 11.00 Christine Hayes, Inleidende lezing
- 11.45 Vragen uit het publiek
- 12.15 Lunch
- 13.30 uur Reacties van drie externe specialisten: Lutz Doering; Maarten Goedman; Annette Merz.
- 15.00 Theepauze
- 15.30 Reactie van prof. Hayes
Gevolgd door een algemene discussie over de verdiensten van het boek en afsluitende woorden door Eric Ottenheijm - 16.00 Ontvangst
- 18.00 Diner (alleen genodigden)
Dag 2
- 09.30 Entree
- 10.00 Eric Ottenheijm, Opening
- 10.15 Masterclass (deel I)
- 11.30 Koffie/Thee pauze
- 11.45 Masterclass (deel II)
- 13.00 Middagmaal
Aanmelden
Aanmelden kan via de knop 'Aanmelden' bovenaan dit agendabericht. Met het formulier dat u hier vindt, kunt u ook meer informatie opvragen.